předchozí konference » 11.Pelhřimovský podvečer » program
;
Čtvrtek 12.11.
8:00 – 10:00 registrace
9:00 – 9:10 zahájení konference
9:10 - 10:45 I.Blok KPR – Česká resuscitační rada
9:10 – 9:30 Základní neodkladná resuscitace
Radek Mathauser
9:30 – 9:50 Co je nového v rozšířené neodkladné resuscitaci
Ondřej Franěk
9:50 – 10:10 Resuscitace dětí
Jana Djakow
10:10 – 10:30 Vzdělávání v resuscitaci
David Peřan
10:30 – 10:45 Diskuze
11:00 - 12:45 II.Blok NLZP SUMMK
11:00 – 11:15 Vyšetření pacienta postupem ABCDE
Radek Mathauser, David Peřan
11:15 – 11:30 Koncentrace medicinálního kyslíku v okolí pacienta při transportu záchrannou službou
David Peřan
11:30 – 11:45 TANR a KPR s použitím AED
Ladislav Lang, Petra Tesařová
11:45 – 12:00 AED v ČR
Jiří Růžička
12:00 – 12:15 Význam netechnických dovedností při výuce zdravotnických pracovníků
David Peřan
12:15 – 12:30 Použití magnetu v sanitke u pacienta s ICD
Táňa Bulíková
12:30 – 12:45 Diskuze
Přednáškové bloky jsou organizovány ve spolupráci s Českou resuscitační radou.
14:45 - 15:50 III.Blok traumatologie A
14:45 Centrální příjem NsP Česká Lípa
Soňa Sittová
14:45 – 15:05 Systematické ošetření pacienta se susp. polytraumatem na odd. UP
Petr Karmazín
15:05 – 15:20 Limity techniky pro UM
Jan Mach, Jiří Mašek, Jan Havlík
15:20 – 15:40 Spolupráce ZZS KV s UP TC Brno Bohunice a UVN Praha
Tomáš Vaňatka
15:40 – 15:50 Diskuze
16:15 - 18:00 IV.Blok traumatologie B
16:15 – 16:35 Hromadný příjem zraněných
Petr Karmazín
16:35 – 16:55 Airway, breathing - management v PNP
Roman Sviták
16:55 – 17:15 Anafylaktická reakce v PNP. Přehled a kazuistika
Jiří Růžička, Jana Vidunová
17:15 – 17:45 Letální trias aneb z cizího krev teče…
Tomáš Vaňatka
17:45 – 18:00 Diskuze
Workshopy
14:30 – 16:00 OŠETŘENÍ KOMPROMITOVANÉHO NOVOROZENCE
Míla Havlíková,Helenka Palasová
14:30 – 16:30 RAFTING - EKG PRO ZÁCHRANÁŘE
MUDr.Táňa Bulíková PhD.
17:00 – 19:00 RAFTING - EKG PRO ZÁCHRANÁŘE
MUDr.Táňa Bulíková PhD.
Pátek 13.11.
8:30 – 10:30 registrace
9:15 – 10:40 Blok I - interna
9:15 – 9:30 Kazuistika diff.dg kolap
Táňa Bulíková
9:30 – 9:45 Pražská 155- úloha "Ségra" (komunikace s nevidomým pacientem)
Jarmila Paukertová
9:45 – 10:00 Pacient přítel záchranáře
Roman Novotný
10:00 – 10:15 Metodické cvičení ZZS KV – úkol (komunikace s nedoslýchavým pacientem)
Zdeněk Jedlička
10:15 – 10:35 Přístup k pacientovi s hemofilií či jinou vrozenou krvácivou chorobou
v rámci urgentní medicíny
Ondřej Zapletal, Jan Blatný, Martin Bohůn, Michal Bereň
10:35 – 10:40 Diskuze
11:00 – 12:15 Blok II – etika a geriatrie
11:00 – 11:20 Etická dilemata v urgentní medicíně
Jana Šeblová
11:20 – 11:40 Etika a etické kodexy
Tibor A. Brečka
11:40 – 12:00 Urgentní geriatrie aneb "My nemáme problém, my jsme ten problém..."
Jana Šeblová
12:00 – 12:15 Diskuze
12:30 – 14:30 Přestávka
14:30 – 16:00 Blok III Vzdělávání A
14:30 – 14:45 Meningeální dráždění v přednemocniční péči.
Jindra Holeková
14:45 – 15:05 Vzdělávání ZZS KV
Michal Kříž
15:05 – 15:25 Naostro, ale naštěstí s ochranou - VNN v MSK 3.7.2015
Petr Jaššo
15:25 – 15:45 Interventi v praxi ZZS
Hana Dlouhá
15:45 – 16:00 Diskuze
16:20 – 18:00 Blok IV. Vzdělávání B
16:20 – 16:40 (M)učení studentů aneb záchranářská soustředění
Lukáš Zechel , Eva Pfefferová
16:40 – 17:00 Žena versus muž v profesi zdravotnického záchranáře
Eva Pfefferová, Karolína Křemenová, Stanislava Reichertová
17:00 – 18:00 Kulturní kompetence zdravotníků v péči o muslimské pacienty
Natália Beharková
18:00 – 18:15 Diskuze
18:15 – 18:30 Závěr konference
19:30 - 1:00 Společenský večer
Workshopy:
11:00 – 12:30 SPOLUPRÁCE POZEMNÍ VÝJEZDOVÉ SKUPINY S LZS
JUDr. Pavel Müller, Radek Přecechtěl, Michal Vidlák
14:30 – 16:00 OŠETŘENÍ KOMPROMITOVANÉHO NOVOROZENCE
Míla Havlíková,Helenka Palasová